نگهداری آسان و اقتصادی بویلر

عدم نیاز به سختی گیرهای معمولی: با استفاده از روش سختی گیری مغناطیسی میتوان به راحتی سختی گیرهای معمول و تاسیسات مربوط به آنها را که عمدتا از نوع تعویض یونی ( سختیگیرهای رزینی ) هستند را حذف نمود و مهمتر اینکه شاهد فرایند رسوب زدایی نیز خواهیم بود به عبارت دیگر با گذشت زمان رسوب‌های موجود در سیستم نیزبه مرور از بین می روند که این فرایند با روشهای معمول امکان پذیر نیست .

ادامه خواندن “نگهداری آسان و اقتصادی بویلر”

فرایند رسوب زدایی و حذف رسوبات پیشین

درفن آوری سختی گیری مغناطیسی  همراه با فرایند سختی گیری فرایند رسوبزدایی نیز رخ می‌دهد به این ترتیب که به مرور زمان رسوب‌های قبلی موجود درسیستم نیز در آب حل شده و از دیواره‌ها جدا می شوند که با فرایند تخلیه آبیا فیلتر در ابعاد میکرونی از سیستم خارج می‌شود و این در حالیست که تقریبا هیچ یک از روشهای معمول توانایی چنین فرایندی را ندارند و تنها راه حل موجود استفاده از اسید شویی است که این روش علاوه بر خسارت فراوان ناشی از خوردگی ، هزینه تعطیلی و راه اندازی مجدد را نیز به تاسیسات تحمیل میکند درصورتیکه استفاده از سختی گیری مغناطیسی نیاز به اسید شویی رابرطرف کرده و سیستم را ازراه اندازی مجدد بی نیاز می‌کند . ادامه خواندن “فرایند رسوب زدایی و حذف رسوبات پیشین”

چربی گیر پلی اتیلنی درانواع فاضلابها

چربی و روغن ها یکی از آلاینده های معمول در انواع فاضلابها هستند. دربرخی موارد مقدار چربی و روغن ها آنچنان بالاست که استقرار یک سیستم حذف روغن وچربی ها ضرورت پیدا  می نماید. معمولاً فاضلاب های نظیر فاضلاب های تولیدی آشپزخانه ها، رستوران ها، کارواش، قالیشویی و واحد پیکینگ درصنایع فولاد دارای چنین وضعیتی هستند. به سبب کارایی و هزینه کم روش شناور سازی ثقلی، امروزه در اغلب موارد از این روش برای حذف چربی و روغن ها از فاضلاب استفاده می شود.این روش نوعی روش فیزیکی تصفیه فاضلاب است که طی آن نیاز به هیچ گونه تجهیزات الکترومکانیکالی وجود نداشته و کاملا مقرون به صرفه از جهت هزینه اولیه و نگهداری میباشد. ادامه خواندن “چربی گیر پلی اتیلنی درانواع فاضلابها”

ویژگی مواد کامپوزیت

 جرم بسیار کم (سبک) و مقاومت بسیار بالانسبت به فلزات ، مقاومت د ربرابر خوردگی حاصل از مواد شیمیایی ، خواص عایق حرارتی خوب ، عایق مناسب در برابر لرزش و صدا ، انعطاف پذیری بالا در برابر فشار و شکستگی ، مقاوم در برابر اشعه خورشید.

ادامه خواندن “ویژگی مواد کامپوزیت”

اثرات منفی آب سخت

  • آب سخت باعث رنگین شدن ظروف سفالی و دیر پز شدن سبزیجات و بی رنگ شدن آنها می شود.
  • آب سخت باعث افزایش مصرف صابون و مواد شوینده می شود. ( یونهای کلسیم و منیزیم موجود در آب با صابون و مواد شوینده ترکیب شده و آن را به صورت نامحلول در آورده و با رسوب دادن مواد صابونی ، عملا صابون را از نقش اصلی آن یعنی تمیز کردن باز می دارند. )
  • وجود آب سخت باعث ایجاد لکه روی محصولات نساجی و مواد غذایی می شود.
  • آب سخت باعث ترکیدگی دیگ های بخار ( به علت رسوب جداره داخلی دیگها ) می گردد.
  • آب سخت سبب رسوب املاح بر روی وسایل بهداشتی مانند دستشویی ، وان حمام و … می شود.

آب سخت، بر خلاف آب نرم، ویژگی های یک تجمع محتوای مواد معدنی می باشد و این تجمع معمولا از منیزیم و کلسیم یون و همچنین مجموعه ای از دیگر ترکیبات محلول تشکیل شده است. این تعداد مواد معدنی بالا در آب سخت منجر به تعدادی از اثرات منفی بالقوه است. ادامه خواندن “اثرات منفی آب سخت”