اثرات منفی آب سخت

اثرات منفی آب سخت
  • آب سخت باعث رنگین شدن ظروف سفالی و دیر پز شدن سبزیجات و بی رنگ شدن آنها می شود.
  • آب سخت باعث افزایش مصرف صابون و مواد شوینده می شود. ( یونهای کلسیم و منیزیم موجود در آب با صابون و مواد شوینده ترکیب شده و آن را به صورت نامحلول در آورده و با رسوب دادن مواد صابونی ، عملا صابون را از نقش اصلی آن یعنی تمیز کردن باز می دارند. )
  • وجود آب سخت باعث ایجاد لکه روی محصولات نساجی و مواد غذایی می شود.
  • آب سخت باعث ترکیدگی دیگ های بخار ( به علت رسوب جداره داخلی دیگها ) می گردد.
  • آب سخت سبب رسوب املاح بر روی وسایل بهداشتی مانند دستشویی ، وان حمام و … می شود.

آب سخت، بر خلاف آب نرم، ویژگی های یک تجمع محتوای مواد معدنی می باشد و این تجمع معمولا از منیزیم و کلسیم یون و همچنین مجموعه ای از دیگر ترکیبات محلول تشکیل شده است. این تعداد مواد معدنی بالا در آب سخت منجر به تعدادی از اثرات منفی بالقوه است.

آب سخت بر کیفیت آب استفاده شده از دوش حمام شما تاثیر می گذارد. آب سخت و صابون می تواند آسیب برساند به پوست بدن شما و همچنین شادابی را از موهای شما می گیرد و همچنین می تواند به پوست سر شما موجب آسیب بزند. علاوه بر این، آب سخت باعث تجمع رسوب بر روی دیوار حمام و وان حمام می شود.

سختی آب مشکلاتی در لباسشویی بوجود می آورد. این مشکلات می تواند رخ دهد که هنگام شستن ظرف یا لباس با آب سخت اغلب باعث می شود پارچه لباس خشن تر پس از شستشو از آنها ممکن است به طور معمول با توجه به تراکم مواد معدنی از آب است. آب سخت می تواند باعث می شود لباس ها به سرعت فرسوده و با سرعت بیشتری بر مواد شستشو خراب شوند. این مواد معدنی مشابه در آب سخت نیز ترک مانده هنگام شستن ظرف، آن را مشکل تر برای تمیز کردن صفحات آنها می شود، فنجان و ظروف را فقط در یک شستشو طبیعی است.

آب spewEfficiency و رسوب آهک. آب سخت می تواند بهره وری آب گرم کن برقی تأثیر می گذارد. مقدار بیشتری از رسوب در آب سخت وجود دارد، و این می تواند در داخل آب گرم کن ساخته شود و از آن مشکل تر برای دستگاه برای گرم کردن آب است. این باعث می شود مقدار بیشتری از مصرف انرژی، منجر به مصرف انرژی بالاتر در طول زمان بیشتر شود. علاوه بر این، لوازم دیگر که برای گرم کردن آب استفاده می شود می با مایعی مواد معدنی هستند که به وفور در آب های سخت است. این تجمع رسوبات آهکی نیز باعث می شود که دستگاه های در سوال به از استفاده از انرژی رنج می برند.

Will be colored crockery and cooking the vegetables slow and discolor them.

Increase the use of soaps and detergents.(Calcium and magnesium ions in the water mixed with soap and detergentAnd it is insoluble and precipitate out with soap,Virtually soap from its main role is to clean up. )

Cause stains on textiles and food.

Caused a burst of steam boilers (boilers due to the deposition of the inner layer) is.

Cause precipitation of salts on health items such as toilet, bathtub, etc. are.

Pure tek Water Purifier, Water Purifier crystals, filters, domestic and industrial water treatment equipment, industrial water softening plant, water chlorination system, water softener company, now clear of water softener, water softener company Radiator, chemical softeners, anti-fouling, electronic anti-fouling, anti-magnetic sediment, chlorine pool water, chlorine water, chlorinated water, drinking water

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *